18 kwietnia 2019 roku w Atom Club na Stadionie Energa odbędzie się konferencja „Ze sportem na tak! Czyli jak zachęcić, utrzymać i rozwijać młodzież w sporcie” organizowana przez Lechię Gdańsk wraz z Akademią i Fundacją Lechii.

Szereg specjalistów w dziedzinie sportu dzieci i młodzieży, ciekawe tematy, panele dyskusyjne oraz mnóstwo inspiracji. “Ze sportem na TAK! Czyli jak zachęcić, utrzymać i rozwijać młodzież w sporcie” to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Lechię Gdańsk, Akademię i Fundację Lechii odbędzie się już 18 kwietnia 2019 na Stadionie Energa.

Konferencja ma na celu poruszenie ważnej kwestii, jaką jest kształtowanie pasji u dzieci i młodzieży. W ostatnim czasie środowisko dorastania uległo sporym zmianom. Sporty podwórkowe zostały zastąpione przez telefony komórkowe czy konsole, nastąpiła komercjalizacja klubów sportowych, a także zmniejszyła się świadomość możliwości rozwoju poprzez uprawianie sportu.

Podczas wydarzenia zostaną poruszone kluczowe kwestie takie jak kształtowanie świadomości na temat współczesnego prowadzenia i aktywizacji dzieci w sporcie, a także problemy i wyzwania w sporcie dzieci oraz młodzieży.

Specjaliści, wśród których znajdą się trenerzy, animatorzy sportu, sportowcy i inni specjaliści podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem oraz zainspirują uczestników wydarzenia do udziału w rozwoju młodych sportowców. Podczas swoich prelekcji skupią się na trzech aspektach:

  • zachęcenie dziecka do uprawiania sportu,
  • utrzymanie dziecka w środowisku sportowym i proces przejścia z juniora do seniora,
  • rozwój młodzieży w sporcie.

Tak o konferencji mówi jeden z organizatorów oraz prelegent, Paweł HabratObserwujemy , że od dłuższego czasu w mediach trwa dyskusja dotycząca problemu aktywizacji dzieci i młodzieży oraz marnowania talentów sportowych. Jednak zazwyczaj brakuje w tych dyskusjach rzetelnych i konkretnych wskazówek dotyczących działania i zapobiegania tym zjawiskom. Wiemy dobrze, że środowisko w którym dziś dorastają dzieci i młodzież znacząco różni się od środowiska , w którym wychowywali się ich rówieśnicy 10 czy 20 lat temu. Z tej przyczyny postanowiliśmy zebrać ekspertów i osoby będące z różnych środowisk, w tym trenerów, nauczycieli w-fu, rodziców, sportowców oraz osoby, które zajmują się szeroko pojętą aktywizacją dzieci i młodzieży w sporcie.

W gronie prelegentów znaleźli się: Piotr Stokowiec, Krzysztof Guzowski, Artur Siódmiak, Jacek Magiera, Tomasz Świątek, Maciej Kacprzak, Piotr Januchta, Łukasz Kadziewicz oraz Paweł Habrat.

To kolejne wydarzenie organizowane przez Lechię, w którym nasz Klub chce się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem. Z inicjatywy Lechii wcześniej odbył się Staż Trenerski (grudzień 2018) czy Zjazd Psychologów Ekstraklasy (styczeń 2019).

Wydarzenie współorganizowane przez Lechię Gdańsk wraz z Akademią i Fundacją Lechii odbędzie się 18 kwietnia 2019 w Atom Club na Stadionie Energa.

Strona wydarzenia www.zesportemnatak.pl

Aby wziąć udział w konferencji należy zakupić bilet poprzez serwis Evenea: https:/home/samindruk/ftp/krt/zesportemnatak.evenea.pl

Przyjdź i zainspiruj się na rozwój!