Jeżeli zima nie chce przyjść do Ciebie, trzeba pojechać jej poszukać 😁😉👍. Tak właśnie zrobiła Fundacja Strefa Mocy, organizator tegorocznej edycji zawodów Weekend na lodzie. W końcu największa impreza snowkite’owa w randze Pucharu Polski pod patronatem PZKite Polski Związek Kiteboardingu po prostu musiała się odbyć💪💪💪.

Tradycyjną miejscówkę na Zalewie Wiślanym, zmieniono na Słowackie Orawskie Wesele. Tam, pomimo wysokich temperatur, śniegu jeszcze pod dostatkiem. Trzydniowa impreza przyciągnęła zawodników z całej Polski.

Lokalny partner zawodów szkoła Wild Mountainboards spisała się na medal 🏆🥇, typując miejsca do rozegrania zawodów. Po pierwszym dniu okazało się, że na znanym nam już spocie przy Kapliczce, śniegu może nie wystarczyć. Szybka akcja poszukiwawcza pozwoliła przenieść dalszą część zawodów do miejscowości Mutne, gdzie dzięki uprzejmości pana Jana (udostępnił własne pole, parking, prąd i śliwowicę) mogliśmy się ścigać przez następne dwa dni.

Niestety, ze względu na nawał obowiązków, nasz Team był reprezentowany przez jednego tylko zawodnika Jaśka Koszowskiego aka JJ Splawik. Ale za to z jakim efektem 💪💪💪 !!!

Wiatr dopisał nadspodziewanie. Średnio 18 węzłów, a drugiego dnia w porywach nawet do 30 kts nie pozostawiał typowych wątpliwości: puszczać czy nie puszczać wyścigi. Wiadomo, PUSZCZAĆ !!!

W ciągu trzech dni rozegrano 12 wyścigów. Każdemu z nich towarzyszyły wielkie emocje. Codziennie także zmieniała się tabela punktowa i kto inny był na prowadzeniu. 😉😁.

Ostatecznie trzeciego dnia JJ Splawik wyjaśnił sytuację, wygrywając 5 z sześciu wyścigów i stanął na najwyższym stopniu podium przed Piotrem Damecem i Andrzej Wodejszo.
Kolejny raz okazało się, iż to nie wzrost i wiek decydują o jakości zawodnika. To niesamowity hart ducha, zaangażowanie oraz doświadczenie spowodowały, iż Jasiek jest w czołówce i regularnie widzimy go podczas dekoracji w towarzystwie dorosłych facetów 🏆🥇🥈🥉👍😉😁. Warto dodać, iż jest również członkiem Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Żeglarskiego.

Gratulacje panowie, to była wielka przyjemność ścigać się z Wami. Wielkie graty dla wszystkich zawodników, a szczególnie dla Pań, które walczyły dzielnie z facetami, bo niewielka ich ilość nie pozwoliła na utworzenie kategorii Woman.

Pełne wyniki na stronie FB Weekend na lodzie.

W ostatniej chwili główny sponsor zawodów Red Bull wycofał główną nagrodę jaką miała być dzika karta na Ragnarok. Jednak na wysokości zadania stanął PZKite, fundując najwyższe chyba nagrody w historii polskiego snow i kite surfingu 👍😍🥰😘.

Organizacja zawodów, catering, nagrody – rewelacja. SnowKite WorldCup mógłby brać przykład.

Ogromne podziękowania dla Anna Milarska i Artur Milarski z Fundacji Strefa Mocy za sprostanie ogromnemu wyzwaniu jakim było przeniesienie zawodów z Krynica Morska na Orawskie Wesele.

Hi Five ✋ dla Piotrek Dameski z Wild Mountainboards za organizację i wspaniałą atmosferę.

Pensjonat WildHouse – Villa na Brzegu pomieścił i wspaniale ugościł wszystkich zawodników.

Z naszej strony jeszcze podziękowania dla Ozone Kites oraz OZONE Kitesurfing Poland za rewelacyjny sprzęt, który pozwala osiągać wyniki. Latawiec #R1V3 w rozmiarze 7m2 – petarda !!!

 

#KiteRaceTeam #OzoneSnowKiteTeam #OzoneKitesurfingPoland #r1v3 #OzoneKites #StowarzyszenieWspieramyMlodeTalentySportowe #PZKite #PolskiZwiazekZeglarski #FishDryPack #SopockiKlubZeglarski #stowarzyszenieWMTS