W grudniu ekipa Kite Race Team wybrała się do Tarify gdzie zdecydowaliśmy się na treningi, testy i weryfikację umiejętności 2019 podczas zawodów w ramach finału Formula Kite Spain. Południe Hiszpanii okazało się idealnym miejscem do treningu. Otwarte, zafalowane morze, zróżnicowane warunki wiatrowe i doborowe towarzystwo światowej czołówki foilboardingu pozwoliły ekipie na podszlifowanie swoich umiejętności. Poza zajęciami na wodzie udało się przeprowadzić warsztaty z trymowania sprzętu.

Dobra organizacja treningów i zabezpieczenie na wodzie (dziękujemy Sopockiemu Klubowi Żeglarskiemu za udostępnienie motorówki) zostały dostrzeżone i docenione zarówno przez zagranicznych zawodników jak i organizatorów zawodów. Same zawody także należy zaliczyć do udanych. Nie zawiodła Julia Damasiewicz zajmując drugie miejsce wśród kobiet (14 open). Najwyższą pozycję z polskiej ekipy zajął Maks Żakowski, kończąc zawody na 5 miejscu. Organizator nie przewidział kategorii junior (

U16, U19), dlatego nasza młodzież ścigała się i była klasyfikowana łącznie z seniorami. Tym bardziej cieszy świetny wynik Kuby Jurkowskiego, który uplasował się tuż za światową czołówką, zajmując 7 miejsce open.

Grudniowy wyjazd do Tarify był doskonałym treningiem w zróżnicowanych wiatrowo warunkach i pozwolił ekipie zachować ciągłość szkolenia, a same zawody były świetną okazją, żeby sprawdzić stan przygotowania pozostałych teamów narodowych.

Miejscówka urzekła nas tak bardzo, że już nie możemy doczekać się powrotu, a także na stałe umieściliśmy ją w kalendarzu naszych zgrupowań treningowych.