Otwarte Mistrzostwa Hiszpanii 2020

Maks Żakowski najlepszy wśród mężczyzn, Jakub Jurkowski  trzeci, a Julia Damasiewicz bezkonkurencyjna wśród kobiet -biało-czerwoni rozdawali karty w Otwartych Mistrzostwach Hiszpanii w konkurencji Formuła Kite. Regaty rozegrano w Los Alcazares i wzięło w nich udział 42 zawodników i zawodniczek.

Maks Żakowski nie dał rywalom żadnych szans. Na 11 wyścigów wygrał aż 9, dwa razy do mety przypływał drugi. Świetnie radził sobie także Kuba Jurkowski. Popularny „Speedy”, w gronie dużo starszych i bardziej doświadczonych rywali, pływał bez żadnej presji i przede wszystkim bardzo równo. Wszystkie wyścigi, poza jedną dyskwalifikacją kończył w pierwszej piątce, co dało mu pewne trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i zwycięstwo w kategorii do lat 18.

6 miejsce w „generalce” zajął Błażej Ożog, który jest trenerem Kuby Jurkowskiego i innych młodych kiteboarderów z grupy Kite Race Team reprezentujących na co dzień Sopocki Klub Żeglarski. W tej grupie jest również Julia Damasiewicz, która po szeregu sukcesów odniesionych w roku ubiegłym, od początku tego sezonu imponuje formą. W Hiszpanii Julia wygrała rywalizację wśród kobiet, w klasyfikacji łącznej kobiet i mężczyzn uplasowała się na doskonałym 8 miejscu. Tuż za nią sklasyfikowano jej klubowego kolegę Jakuba Wątorowskiego. Trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Nina Arcisz.

Żródło: pya.org.pl

[ngg src=”galleries” display=”basic_imagebrowser”]